Билков лек срещу мазоли

Божо дърво – при мазоли и кожни вроговявания се изцежда сок от свежо растение, от което се приготвя лосион /една част сок и девет части силна ракия. Или се прави крем от сок и свинска мас 1:100/. Намазвайте веднъж вечер с прикрепен лейкопласт.
Бръшлян – /при надебелена загрубяла кожа/ 2 супени лъжици нарязани свежи листа се варят в л вода за 10 минути. След изцеждане на течността растителната каша се налага върху кожата топла и остава 30 минути. При омекване горния слой се изтъргва и намазва с мазнина.
Змийско мляко – използва се като много добро средство срещу мазоли, твърди брадавици, пигментни петна, които се мажат с пресен сок от стръковете.
Глухарче – от пресовани пресни цветове с дръжките се отделя сок за многократно мазане на мазоли.
Червен домат – използва се при мазоли и омазоляване. Смес от свинска мас и намачкан червен домат или салца по равни части служи за намазване на поразената кожа. Ако по пръстите има и гъбични изменения, доматеният сок действа лечебно.
Чесън – приготвя се крем от скълцан чесън и равна част свинска мас за мазане против мазоли.
Кромид лук – върху мазолите се налага горещо парче от печен стар лук или кашичка от зелени листа на пресен лук. Увиват се в мушамичка /да се пази здравата кожа/. След като престои няколко часа, потапяме мазолите в гореща вода и внимателно се изтъргват. Повтаря се два пъти дневно до окапване на жилото.
Невен – при мазоли може да се пие отвара от цветовете за добавъчно вътрешно лечение. Пълна супена лъжица изсушен цвят в 500 мг вода се вари 5 минути. След прецеждане се изпива на равни части за едно денонощие в продължение на две седмици.
Още статии за Болка. Видове болки
Всичко за Вашето здраве 
Каталог - Аптеки
Виж всички градове |
Каталог - Лекари
Виж всички категории |