Профилактика срещу грип - Очистване
Тя е най-ефикасното средство за борба срещу грипа и простудните заболявания.
Какви профилактични мерки могат да се предприемат? Всички те трябва да целят своевременно да очистят организма от токсините и да укрепят имунната му система.
Очистване. Очистването на организма може да стане по-няколко начина.
Единият от тях включва целенасочено извеждане на токсините от местата, където те се намират в най-голямо количество: дебелото черво, черния дроб, ставите, бъбреците и др.
Ето някои практични съвети за очистването на дебелото черво, което е първият и най-важен етап от процедурите по детоксикация:
1. Очистването може да стане посредством редица слабителни средства: зърнастец, ленено семе, майчин лист /сена/ и др. Тези средства действат бързо, но не следва да се употребяват твърде често, тъй като привикването към тях понижава тяхната ефективност.
2. Най-сигурното средство за очистване на дебелото черво са клизмите. Те могат да бъдат с вода, тогава водата е с температура 37 градуса, или с урина. Във втория случай урината за клизма може да бъде прясна – отделена и веднага употребена, стара /престояла 6-7 или повече дни/ или преварена. /Преварена е урина, кипяна на котлон и стигнала до 1/4 от първоначалния обем на каквато и да е събрана урина – прясна, стара, собствена, чужда и т. н./ Важна добавка! Преварената урина /с която клизмата е най-ефективна/ не трябва да превишава 200-300 мл за една процедура.
3. Използването на слабителни средства и клизми не изключва възможността да се засили самоочистващата функция на червата. За да се добие този резултат, трябва да се спазват следните правила в ежедневието: трябва да се ограничи до минимум рафинираната храна, която затлачва червата и спъва тяхната работа; трябва да се употребяват повече храни, богати на целулоза, която подпомага отделянето; трябва да се пие повече вода; не трябва да се преяжда; човек трябва да се храни до залез слънце, да ляга рано и да става рано; последните три условия тонизират рязко работата на червата.
4. Очистването на организма ще се ускори многократно, ако процедурите по очистване на дебелото черво се допълнят /НО САМО АКО ЧОВЕК НЕ Е ПРЕКАЛЕНО ИЗТОЩЕН И НЕ СТРАДА ОТ СЪРДЕЧНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ/ с кратковременно въздържане от храна – за 1, 3, 7 или 14 дни. Практиката на
За да се проведе успешно лечебното гладуване, трябва да се спазват стриктно следните правила:
1. Трябва да се установи точно какво ще бъде лечебното гладуване, което ще се предприеме: дали ще бъде класическо /пълно въздържане от храна и само на обикновена вода/; омекотен вариант за отслабнали организми /с употреба на плодови и зеленчукови сокове; плодове и зеленчуци; билкови чайове, подсладени с мед и лимон/; „сухо“ въздържане /изключва се приемът както на храна, така и на вода/; „уриново“ въздържане /заедно с водата се приема трикратно и повече пъти през деня отделената урина в периода от 3 ч сутринта до 20 ч вечерта/.
2. Всяко въздържане от храна се състои от четири етапа: подготовка; същинско въздържане от храна; захранване; обща диета. Времетраенето на всеки етап е едно и също. В случая подготовката за въздържане от храна означава преминаване към строго млечно-вегетарианска диета. Захранването става постепенно, внимателно, без бързане.
Още статии за Грип
Всичко за Вашето здраве 
Каталог - Аптеки
Виж всички градове |
Каталог - Лекари
Виж всички категории |