
"Здравница” продължава с рубриката, в която ви запознава с големите имена на медицината, чийто принос е позабравен в наши дни, както и с най-известните лечители на съвремието. Днес ще ви запознаем със световноизвестния специалист д-р Раджан Шанкаран от Индия, които идва отново в България през октомври т.г.
Повече от 30 години той работи като хомеопат и има изключителен успех при редица труднолечими за традиционната медицина болести.
Благодарение на огромния си клиничен опит той създава собствен метод, базиран на класическата хомеопатия, който дава устойчиви и надеждни резултати. Д-р Шанкаран е издал повече от 20 книги, посветени на хомеопатията, създава собствена Академия в Мумбай, където вече няколко години обучава студенти и лекува пациенти от целия свят.
Д-р Раджан Шанкаран доразвива идеите на Самуел Ханеман до невероятна дълбочина, откривайки революционния метод на усещането. На нивото на жизненото усещане е сърцевината на човешкото същество, от която извират всички останали проблеми на умствено и физическо ниво. Това му дава идеята и за делюзията, която идва на базата на опита. Той търси отговор на въпроса „Как всеки възприема света – на физическо и ментално ниво”. Така постепенно се оформя идеята за Сенсейшън метода и нивата на съществуване. „Моят метод е базиран най-вече на това как да бъде по-успешна хомеопатията в практиката”, казва д-р Шанкаран.
Той е много земен и отдава много голямо значение на класическата хомеопатия. Също така неговият баща е първият хомеопат, който започва да работи с Хомеопатичния Реперториум ( справочник в класическата хомеопатия), така че Раджан Шанкаран е откърмен с него.
Когато той преподава Материя Медика, знанията не се забравят, защото минават през сърцето.
Биография на лектора:
Д-р Раджан Шанкаран е роден през 1960 г. в Мумбай. Започва да учи хомеопатия, вдъхновен от баща си Д-р П. Шанкаран. През 1981г. завършва със златен медал Хомеопатичен Медицински Колеж в Бомбай. По-късно става асистент-професор в Хомеопатичния Медицински Колеж в Мумбай и работи като почетен лекар в болницата към колежа. Той е имал 12 учители, сред които са : д-р П. Шанкаран, д-р С.Р. Фатак(1896 – 1982), проф. Георгос Витулкас, д-р Чакраварти, д-р Канджалал и много други.
През 1999 г. започва да работи по класификацията на растителното царство, използвайки клиничния си опит и също така въвежда концепцията за жизненото усещане. Впоследствие създава хомеопатична програма за реперторизация VitalQuest. Тя съдържа последни данни и прозрения на д-р Шанкаран за растителното, минералното и животинското царство. Раджан Шанкаран е създал уникална система за миазматичен анализ, основaна на целия му клиничен опит. Издал е 20 книги, преведени на няколко езика, последната от които е „Simila to sinergy”.
Приносът на Д-р Раджан Шанкаран за развититето на хомеопатията има огромно значение. През своите 33 години практика е работил, за да създаде система за хомеопатията, която да дава постоянни резултати. Мъдростта му е обогатила много хомеопати по света. Той има много последователи по цял свят. Преподава в държави като Англия, Швейцария, Франция, Белгия, Австрия, Австралия, Русия, Гърция, Америка, Нидерландия, Нова Зенландия, Германия, Испания.
прочети още Ханеман, основоположникът на хомеопатията
прочети още Елизабет Блакуел или трудният път на жените в медицината
прочети още Дядо Влайчо и неговите съвети за здраве
прочети още Калните бани за здраве у нас и техният родоначалник
прочети още Какво знаем за диетите на Озава?
прочети още Как д-р Бах стигна до извода, че се лекува пациента, а не болестта?
прочети още Как д-р Ливинтстън откри билката строфантус?
прочети още Как бе създаден тритомника?
прочети още Ботаникът, който нарече домата помидор
прочети още Кой е откривателят на маскираната хранителна алергия?
прочети още Кой е личният лекар на императрица Мария Терезия?
прочети още Местната упойка - посрещната с ледено мълчание от лекарското съсловие
прочети още Гален - придворният лекар на Марк Аврелий
прочети още Рентген - прадядото на модерния скенер
прочети още Кой е бащата на модерната химиотерапия?
прочети още Най-благородният очен лекар
прочети още Кой е бил личният лекар на Гьоте?
прочети още Руски кибернетик въвел метода на единствения флакон в хомеопатията
прочети още Децата на кои български фамилии са учили медицина във Виена?