„Здравница” продължава с рубриката, в която ви запознава с големите имена на медицината и лечителското изкуство, чийто принос е позабравен в наши дни.
Дядо Влайчо е може би съвсем непознат за по-младото поколение. А тези, които са чували за него знаят, че е наричан най-великият пророк, който се е раждал по нашите земи. Славата му е голяма, но на талантът му е било пречено, защото е живял по времето на комунизма.
Рожденото му име е Влайо Жечев, а ясновидските му способности се разпрострили и за него - нещо, непосилно за обикновените гадатели. Роден е в с. Коньово, Новозагорско на 15 август 1894 г. в заможно семейство. Казват, че сред първите му сериозни предсказания били пророческите думи за идващата Балканска война (1912 г), а след започналата мобилизация той започнал да предсказва кой от мъжете ще се върне жив и здрав от фронта.
Още като младеж си пуснал дълги коси, а заради пророческите му дарби,които били верни го наричали дяда, въпреки младостта му.
Дядо Влайчо познавал творчеството на Лев Толстой, Ганди, Николай Рьорих, имал четива за нумерология, хиромантия и френология, неизменно носел със себе си Новия завет. Познавал се с Петър Дънов и с неговите най-ярки ученици сред които бил Боян Боев, имал лична среща и с цар Борис ІІІ на когото предсказал, че ще има наследник,който обаче няма да царува. Знаели се и с петричката пророчица.
Проблемите му с политическия режим след 9-и септември започнали след като предсказал смъртта на Георги Димитров. Изпратен е в Белене, по-късно лежал и по други затвори и лагери.
Големият учен проф. Георги Лозанов изследва през 60-и 70-те години на миналия век ясновидските способности на близо 200 български гадатели и нарежда на първо място дядо Влайчо. Леля Ванга е поставена на 2-о място. Властта била наясно с необикновените му способности и големите му дарби и започнали да го търсят за предсказания. При него ходела и Людмила Живкова, която той предупредил за близка опасност за живота й.
Умира през 1980 г, като през целия си живот отказвал да взема пари за дарбата си като казвал, че даром я има и даром ще я раздава. Затова му казвали още Безсребърник.
Рецепти
1. При хемороиди и за пречистване на кръвта – Когато узрее черният бъз, гълтайте 7-8 добре узрели зрънца 3 пъти дневно преди лягане. Правете това всеки ден, докато има узрял бъз.
2..При бронхит - измийте голяма черна ряпа и я издълбайте. Напълнете я с гъст пчелен мед и я оставете така цяла нощ. На сутринта медът е втечнен и с леко лютив вкус. Разделете на 3 части и пийте преди или след ядене. Повтаряйте една седмица.
3. При астма – разтворете 7 опаковки небет шекер в 2 бири. Пийте по 1 суп.л. сутрин, обед и вечер на гладно в продължение на 3 месеца.
4. При запек – натопете трици в чист зехтин. Пийте по 1 суп.л. преди хранене и след това.
5. При алкохолизъм - пийте по 1 кафяна чашка чай от хмел сутрин и вечер.
6. При кръвотечение от носа –смъркайте продължително време студена солена вода.
7. При шипове по гръбначния стълб – сварете 7 глави целина до омекване в 7 л. вода. Прецедете течността и я дръжте в хладилник. Пийте сутрин и вечер по 160 гр. от течността до изчерпване на количеството. Прекъснете за 1 месец, след което повторете отново.
Повече за дядо Влайчо можете да научите от книгата „Чудото дядо Влайчо: съдба, рецепти и пророчества” (изд.”Милениум”)
прочети още Какво знаем за диетите на Озава?
прочети още Как д-р Бах стигна до извода, че се лекува пациента, а не болестта?
прочети още Как д-р Ливинтстън откри билката строфантус?
прочети още Как бе създаден тритомника?
прочети още Ботаникът, който нарече домата помидор
прочети още Кой е откривателят на маскираната хранителна алергия?
прочети още Кой е личният лекар на императрица Мария Терезия?
прочети още Местната упойка - посрещната с ледено мълчание от лекарското съсловие
прочети още Гален - придворният лекар на Марк Аврелий
прочети още Рентген - прадядото на модерния скенер
прочети още Кой е бащата на модерната химиотерапия?
прочети още Най-благородният очен лекар
прочети още Кой е бил личният лекар на Гьоте?
прочети още Руски кибернетик въвел метода на единствения флакон в хомеопатията
прочети още Децата на кои български фамилии са учили медицина във Виена?