.jpg)
Съветите са на д-р Василка Юрукова, лекар по вътрешни болести, хомеопат и Шуслеров терапевт пред bTv.
Не е задължително да се спрат млечните продукти. Всеки трябва да прецени кога да ги ограничи и колко. При чести инфекции на горните дихателни пътища, хрема, кашлица и др., дори е добре да се спрат за известно време.
При автоимунни заболявания също трябва да се спрат млечните храни, алергии, екземи по кожата, както и при всички ракови и предракови заболявания.
Връзката автоимунни заболявания - млечни продукти
Всяка 4-а жена в България е с проблем на щитовидната жлеза, най-често Болестта на Хашимото. Спирането на глутена и на млечните продукти води до намаляване и нормализиране на антителата, което означава, че изключването на тези храни са много важни, за да се получи подобрение.
Изследвания показват още, че най-здрави кости имат хора, които не използват млечни продукти.
Кои млечни продукти са най-полезни?
Сурово, непастьоризирано мляко и кисело мляко с жива закваска.
Връзка диабет - млечни продукти
Още преди 30 години е установена тази връзка, между приема на млечни продукти и появата на диабет тип 1. Причината: някои от клетките на протеините много приличат на клетките на задстомашната жлеза, и започва автоимунна реакция, която унищожава именно тези клетки на задстомашната жлеза, които трябва да произвеждат инсулин. Деца, които са отключили диабет или имат висока кръвна захар, това не е подходяща храна. Това трябва да се казва, да има информираност.
Има хора, които не знаят, че имат лактозна недостатъчност и на това се дължи факта, че имат постоянни болки в корема, постоянни газове, подуване и диария. Те използват какви ли не лекарства, а само с диета, т.е с премахване на тези определени храни, в случая млечните продукти, тези оплаквания изчезват. Ако някое оплакване продължава прекалено дълго, то тогава лечението може да е просто в премахването на определена храна.
Как се натрупва слуз в тялото?
Тя се натрупва с времето. В случая може да помогне много спирането на млечни продукти, постенето, лечебното гладуване.
Още препоръки:
1. Спазвайте разнообразно хранене. Там, където е възможно да включим по-леки продукти, за да не натоварваме организма излишно.
2. Лактозната нетолерантност, а и други видове непоносимост се дължи на това, че доста дълго човек прекалява с определени храни. Прекаляваме както с количества, така и с едни и същи храни.
3. По повод на празници, чести трапези и запивки с приятели, за всички, които страдат от махмурлук може да помогне Шуслерова сол №10: 10 таблетки в чаша вода ще помогне много. Те помагат много добре да се интоксекира черния дроб и при разграждане на алкохола.
прочети още С кои заболявания се свързва прекомерната консумация на млечни продукти
прочети още Вредно ли е млякото? (част 1)
прочети още Вредно ли е млякото? (част 2)