Необходимост за красивата кожа



В тази статия ще Ви запозная с някои важни суровини, които са включени в доста рецепти. Тези вещества са изключително полезни за вашата кожа. Представям Ви като базови вещества, които првавят например гела истински гел, а не вода, така и специални активни съставки за различни потребности. Накои от съставките ще намерите дори в собственото си домакинство или на пазара.

Авокадо
Придава еластичност на сухата, захабена кожа. Маслото е тайно и не се пресича. Може да се използва като кожно масло за тяло или като основа на крем. Високото съдържание на ненаситени мастни киселини прави авокадото особено ценно за козметиката. Ако кожата ви е повяхнала, спокойно може да наредите на лицето си парченца плод и да ги държите половин час.

Алантоин
Активно вещество което се добива предимно от корените на зарастличе (черен оман). Лекува и прави кожата нежна. Полезен е особено при акне. Продава се като кристален бял прах.

Алое Вера

По-рано сокът на растението от сем.Лилиеви се е използвал за лечение на рани, тъй като осигурява бърз разтеж на клетките. Днес е особено ценен като доставчик на влага за сухата кожа

Бадемови трици
Остатъците от добива на бадемово маслко се смилат съвсем ситно, за да се превърнат във фини трици. Те са подходящи за всеки тип кожа особено за мазната. Можете да използвате и ситно смлени бадеми.

Бадемово маслко

То се произвежда чрез студено пресоване на сладки бадеми. Маслото е много меко и е полезно за чувствителна и суха кожа. Препоръчва се като основа на домашно приготвени кремове.

Банан
Тропическият плод е полезен не само за здравето, но и за красотата. Използва се като съставка на маски за суха кожа.

Бизаболол
Активна съставка на лайката: действа противовъзпаляващо и успокоява кожата.

Дъб
Това величествено, мистично дърво дава ценна суровина. Отварата от дъбова кора се използва като почистваща вода за лица.

Екстракт от арника
Универсално лечебно средство, съдържа се в продукти срещу акне.

Какаово масло
Добива се от каковите зърна и не е кафяво, а жълтеникаво. Може да се използва чисто за всеки тип кожа. Ако приготвяте сами козметичните си препарати, скоро ще оцените каковото масло. То е дълготрайно и прониква добре в кожата.

Лайка
Сигурно много хора познават успокояващото действие на това ароматно растение. Можете да използвате лайката не само като чай при стомашно неразположение, но и за парна баня, тоалетна вода или крем. Противовъзпалителните, антибактериални качества помагат при акне, пъки и мехурчета.

Лимон
Всички познават този великолепно ухаещ плод като ценен доставчик на витамин С. Лимонът намира приложение и в козметиката. Подходящ е особено за почистване и освежаване на мазна кожа.

Маслинено масло (зехтин)
Студено пресованият зехтин има неповторим вкус, приятен мирис и е полезен за кожата. Идеален е като маслена основа за крем.

Мед

Пчелният мед се прилага широко в козметиката. Той омекотява кожата, а през зимата може да се нанася като червило. Тъй като стойноста на pH съответства на тази на кожата, медът е подходящ за всеки тип кожа. Хора с алергии към полени трябва да бъдат особено внимателни.

Пчелен восък

Чист пчелен восък ще намерите в аптеките или от добросъвестни пчелари. Прилага се в домашно произведени кремове за постигане на подходяща консистенция и помага при смесването на вода и ароматно масло.

Яйце
Жълтъкът е истинска благодат за сухата кожа. Използва се и в смес с етерично масло, подходящ за освежаваща маска.



Всички статии в "За жената"

Всички статии в "Красива жена (67)"




Какво трябва да знаем за кремовете за лице?



Съвет на Здравница:

намерете натурална козметика в
Онлайн здравословен магазин "Здравница"

 

Един от необходимите продукти на козметичната индустрия – са кремовете за лице.
За основоположник на козметичните кремове се приема римският лекар Гален, живял е около 130 до 200 г.преди н.е.
Надписите върху опаковките на съвременни кремове посочват сложни съставки с различни въздействия. В технологично изпълнение кремовете може да разделим на три групи, което определя и предназначението им.

Безводни-колд кремове
Те са гъсти, мазни, лесно се нанасят върху кожата. Много подходящи са за сухи и  много сухи кожи. Наличието в тях на витамини и биологично активни съставки ги правят незаменими особено за спортисти и особено при зимните спортове. Те могат да служат за почистване на сухи чувствителни кожи от прах и други замърсители, като се нанася слой с дебелина 1-2 мм и след 1-2 мин. да се отстранят с мека книжна салфетка. Ефектът значително ще се подобри, ако отстраняването става с добре изстискана хавлиена кърпа, предварително натопена в гореща вода и изстискана.

Хидратантни (оводняващи) – предимно нощни кремове
Те съдържат до 55% вода. Изследванията показват, че при наличие на около 10% вода в епидермиса кожата е еластична и красива. Добавките от натриев лактат пиролидонкарболова киселина, производните на аминокиселини, протеини, захари и др. балансират водното съдържание на клетките. Много подходящи са за нормална и суха нечувствителна кожа. Подходящи са за през лятото. Употребяват се и през есента и зимата, като нощен крем, за хора, които живеят в помещения със сух въздух и помещения, които се отопляват с централно отопление.
Тези кремове са бели, еластични с характерна консистенция и лесно се нанасят.
Тоалетните млека от същата серия могат да се ползват през горещи летни дни вместо крем. Когато в тях са вложени защитни съставки, те са известни като плажни тоалетни млека. Но през всички сезони могат да се употребяват вместо кремове за цялото тяло. Всяка фирма предлага цяла гама хидратантни кремове с различни добавки, подобряващи едни или други качества на кожата.

Дневни кремове
Те не са мазни, имат мека пухкава консистенция. При нанасяне на кожата създават тънка, незабележима пелена. Това качество на дневните кремове е използвано за добавяне на от 3 до 25% оцветители и са известни като “фон дьо тен”, гримове и компактните пудри. Те са предимно за нормални и мазни кожи. Съвременните кремове съдържат биологично активни вещества, екстракти от биогенностимулиращи растения, витамини, протеини и др. В съчетание с висококачествени натурални масла те поддържат кожата в добра кондиция и могат да забавят стареенето й.

От древността са извести лечебните свойства на китовата мас (цитацеум), пчелният восък, зехтинът, бадемовото, розовото, лавандуловото и др. растителни масла в мехлемите и кремовете. Постепенно тези продукти са изтласкани от индустриалното производство поради технологични трудности, краткият срок на годност и високата им цена.
Известно е, че няколко козметични концерна доставят на повечето фирми основа на кремовете на база нефтопродукти (вазелин, вазелиново масло, церезин, парафин и др.)

Кремовете от така наречените технически масла са малоефективни и не рядко са причина за алергични прояви след едно две седмична употреба. Кремовете с натурални висококачествени продукти са ефективни, лесно попиват и почти винаги са с посочен срок на годност. Колкото този срок е по-кратък, толкова кремът е по-качествен.

Преди да изберете крем уточнете какво целите.
За да намалите бръчките трябва да потърсите крем против бръчки от естествени продукти, върху опаковката трябва да бъде посочена приблизителната възраст на потребителя - до 40, след 50 г. и т.н. Внимателно прочетете всички посочени въздействия и ако 80% от написаното е подходящо за вас – купете. Количеството не трябва да надвишава 40 mg, това е доза за около 3 месеца. Когато купувате крем, до изтичането на срока на годност трябва да са останали не повече от 5 месеца. Купете и почистващо средство (лосион, мляко или масло) от същата фирма за същата цел.
Кремът се нанася върху почистена кожа с леки и нежни хоризонтални движения на пръстите. След 40-50 мин леко попийте кожата с книжна мека салфетка. Въздействието на всички компоненти е около 12 часа. За да постигнете траен ефект не пропускайте нито един ден, докато не свършите крема.
Ако употребявате пудра – компактна или прахообразна, винаги преди нея нанесете на лицето си тънък слой лек дневен или вечерен мазен крем. Добре е преди сухите сенки на клепачите, също да се нанася тънък слой крем за клепачи.
Добре е да знаете, че не винаги цената на продукта е мерило за качеството му.




Всички статии в "За жената"

Всички статии в "Красива жена (67)"







Още от "Красива жена (67)"


Тайните на здравата коса - натурални и здравословни иновации за косата

За българките грижата за здравето и перфектния вид на косата, са сред най-важните елементи на добрата външност. Най-горещите трендове на 2019 г. при г ...още

Кои са признатите маски за лице?

Здравница събра 14 малко познати и позабравени рецепти с лечебни растения за красива и здрава кожа. ...още

Трите козметични маски на нашите баби

Някогашните рецепти за хубава кожа отново са на мода. Златното правило при плодовете и зеленчуците, които готвите е да слагате от тях върху лицето си ...още

Маска за разкрасяване и избелване на лицето с цариградско грозде (рецепти)

Тези позабравени рецепти с цариградско грозде са истински балсам за кожата на лицето и буквално я правят сияйна като я подхранват и тя става по-бяла и ...още

За потребителя

Продуктите на Здравница

Сода Бикарбонат - без алуминий Сода Бикарбонат - без алуминий

Безопасна добавка в храната! Не съдържа глутен! Содата без съдържание на алуминий има редица благоприятни ефекти за здравето....


Цена: 4.00 лв.


Масло от бял трън
Масло от бял трън

Билкова смес №15 (при псориазис)
Билкова смес №15 (при псориазис)

Сода, без алуминий - 250 гр.
Сода, без алуминий - 250 гр.

Ябълков пектин на прах
Ябълков пектин на прах

Масло от облепиха, студено пресовано, Здравница, 100 мл.
Масло от облепиха, студено пресовано, Здравница, 100 мл.

Безалкохолна прополисова тинктура - Здравница
Безалкохолна прополисова тинктура - Здравница

Всички продукти








Най-търсено в Здравница Най-търсено в Здравница



Заболявания Заболявания

 

Билки Билки

 

Народни рецепти Народни рецепти

Всички заболявания Всички билки Всички народни рецепти

Намери бързо:    

"Ню Ес Нет ЕООД" предупреждава, че предоставената информация на страниците на ЗДРАВНИЦА не може да замени посещението на лекар, поставянето на професионална диагноза и провеждането на нужното лечение.

Facebook - Здравница Twitter - Здравница RSS - Здравница

Използването на материали от Zdravnitza.com задължително става след позоваване на източника и линк към съответната страница!

Здравница
Здравница
Здравница
   
Здравница

Copyright © 2006-2022 Zdravnitza.com Всички права запазени.
Zdravnitza.com е собственост на "Ню Ес Нет ЕООД" : Условия за ползване

email