Здравница

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кленов сироп

слабо оросяване на крайниците

Създайте нова тема   Напишете отговор     -> Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
SVETLAN4ETO

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 10:10 am    Заглавие: слабо оросяване на крайниците Отговорете с цитат

Привет ,бях на доплер и ето какви бяха резултатите -
Клапна недостатъчност на дълбоките венозни съдове с ретрограден кръвен ток при пробите на Валсалва -спонтанно и при компресия-.
ИМАМ СТРАШНО СТУДЕНИ КРАЙНИЦИ И ужасна непоносимост към студ
Моля, ако има някой с такъв проблем да ми пише как се справя и какви лекарства пие.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kostov

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 14, 2008 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей!
Моето мнение, е че лечението на този ефект е комплексно и е по-скоро до начин на живот. Първо - трябва да имаш значителна двигателна активност - не по-малко от 3- 5 км. ходене на ден. Да се движи тялото, да изразходва енергия. Добре е да се прави масаж на цялото тяло с втриване на съдоразширяващи вещества. Камфоров или друг вид спирт или извлек на спиртна основа. Второ е добре да се огледа режима на хранене и да се избягват тежките храни и силните подправки. Да се спре тютюнапушенето, ако се пуши. Трето - добре е да се пият течности под формата на чай или минерална вода.
Не трябва да се забравя, че психичното състояние играе много важна роля! Отрицателните емоции блокират всички системи!

Самолечението обаче е вредно, особено ако иде реч за лекарствени препарати!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
SVETLAN4ETO

МнениеПуснато на: Пон Яну 14, 2008 7:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря зя отговора
не пия кафе,не пуша ,пия и много течности защото по принцип имам ниско кръвно налягане,явно трябва да наблегна на физическата активност а и от 2000г. съм с тиреоид на хашимото0
Върнете се в началото
Акупунктурист

МнениеПуснато на: Вто Яну 15, 2008 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че с акупунктура и билки може да се помогне, като "стоплянето" на крайниците се постига по бързо от тонизирането на клапите на вените.
cherry

МнениеПуснато на: Нед Мар 30, 2008 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Idea Имах същия проблем до 2-3 години. От студени крайници, та чак ме болеше гърба/мускулите/. Всяка зима,есен,пролет плетях на 2 куки и винаги си купувах прежда със съдържание на вълна поне 50%. Това ме облекчаваше. Обаче след преглед /друг проблем/ лекар ми препоръча гинко билоба и жен шен, по 2табл. на ден. Опаковката е пластмасова кутийка с нарисуван китаец, 10 лв. Така ,че дали ще плетете чорапи или ще пиете посоченото преценяйте сами.
Върнете се в началото
Kostov

МнениеПуснато на: Пет Юни 27, 2008 1:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето едно упражнение, предоставено специално за теб от нашата приятелка Паула Лайт -

"Изправя се права в средата на стаята и се надига на пръсти. След това се отпуска с цялата си тежест върху петите. Следствие на тази интервенция кръвта с тласък отива в крайниците и ги захранва (Тя има стеснени кравоностни съдове). Това упражнение се прави сутрин и вечер по 10 пъти."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
SVETLAN4ETO

МнениеПуснато на: Пет Юни 27, 2008 2:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря
още довечера започвам упражнението.. Razz
Върнете се в началото
shadow

МнениеПуснато на: Вто Авг 19, 2008 11:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също пих таблетки гинко-билоба заради изтръпване на ръцете.Е,ръцете спряха да изтръпват,но започнах страшно много да забравям.Вече две години оттогава,и още не съм се възстановил напълно.Така че колко помагат тия китайци и колко вредят си е въпрос,над който човек си заслужава да се замисли.Движение му е майката,но ние се сещаме затова едва след като ни налегнат болежките.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     -> Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети